Homepage Osoby potrzebujące opieki Logowanie Kontakt

Opiekun seniora

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi w Niemczech wprowadzonych przez rząd Angeli Merkel minimalnej płacy – 8,50 euro za godzinę pracy. Oznacza to, że każdy opiekun osoby starszej powinien właśnie otrzymywać takie wynagrodzenie. Oczywiście praca opiekuna to wymagająca wielu poświęceń, dlatego prace wykonywane nadprogramowo powinny być płacone extra. Należą do nich:

- czuwanie przy chorym seniorze

- pełna dyspozycyjność w nagłych przypadkach

- usługi dodatkowe nie związane z umową

- dodatkowe godziny pracy w dni wolne – święta, niedziele

 

Zaleca się do gromadzenia wszelkich dokumentów związanych z praca opiekuna osoby starszej w Niemczech, tak aby w momencie nieuczciwych praktyk, można było przedstawić dowody swojej pracy dodatkowej, za którą również należy się nam dodatkowy zarobek. Kolejną kluczową kwestią jest umiejętne sprawdzenie Agencji Pracy za pośrednictwem, której pracujemy. Trzeba co miesiąc analizować wypłaty, które otrzymujemy, czy przypadkiem Agencja się na nas nieuczciwie dorabia.

Opiekunki często wykorzystywane są przez zbyt dużą ilość godzin pracy, czy też wykonywanie obowiązków, których nie ma w umowie. Ostatnio głośno jest o wygranym procesie opiekunki w Szwajcarii, której zostało wypłacone prawie 60 tys. zł.

 

Jeśli jesteś na tym portalu, to znaczy, że szukasz pracy w charakterze opiekuna w Niemczech!

Dobrze trafiłeś, nasza firma to rzetelna i w pełni LEGALNIE działająca na terenie Niemiec i innych krajów.

 

Co gwarantuje nasz portal:

- BEZPŁATNĄ rejestrację

- LEGALNĄ pracę

- uczciwe zarobki

- sprawdzone oferty pracy

- możliwość samodzielnego wyboru oferty

- przyjazną obsługę zarówno online jak i osobistą, w naszych placówkach na terenie Niemiec

 

Czy wiesz od czego uzależnione są zarobki?

 

Najbardziej istotne są 3 kwestie. Pierwszą jest znajomość języka niemieckiego, opiekun znający i porozumiewający się w języku niemieckim swobodnie zarobki może mieć wyższe od kogoś kto z niemieckiego zna tylko podstawy. Ale, spokojnie wszystko w zasadzie zależy od rodziny i jej indywidualnych potrzeb. Nasza firma również rzetelnie sprawdza przyszłych kandydatów na stanowisko opiekuna osoby starszej. Kolejną kwestią jest wykształcenie i ewentualne doświadczenie w pracy na tym stanowisku lub w pracy jako pielęgniarka, ratownik medyczny lub opiekun zajmujący się osoba niepełnosprawną. Innym czynnikiem wpływającym na zarobki jest stan zdrowia osoby wymagającej opieki.

 

 

Jeśli chcesz zarobić więcej, pracuj na własną rękę i otwórz działalność gospodarczą ! Na naszym portalu również przedstawiamy szczegółowe informacje.

 

Pomożemy:

- założyć działalność gospodarczą

- uzupełnić wymagane dokumenty w Niemieckich urzędach

- otrzymasz pieczątkę i wizytówki

- dodatkowo otrzymasz kartę sieci LEBARA, która umożliwi Ci wykonywanie połączeń

- gwarantujemy pomoc na każdym etapie zatrudnienia


Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.