Homepage Osoby potrzebujące opieki Logowanie Kontakt

Korzyści BEZPŁATNEJ REJESTRACJI w Portalu OGŁOSZEN


Korzyści BEZPŁATNEJ REJESTRACJI w Portalu OGŁOSZEN Profi-jobs.24

Portalu OGŁOSZEN Profi-jobs.24 oferuję pracę w Niemczech jako opiekun osoby starszej. Planując podjęcie tego typu pracy, należy zastanowić się czy będziemy w stanie sprostać obowiązkom jakie czekają nas w tym zawodzie. Serwis przeznaczony jest dla opiekunek i rodzin poszukujących opiekunów dla swoich najbliższych. Praca na stanowisku opiekuna osoby starszej jest trudna i wymaga wielu poświeceń, dlatego też jest odpowiednio wynagradzana.

 

Wyboru rodziny dokonujesz sama, ale możesz mieć pewność, że wszystkie rodziny poszukujące opiekunki przez naszą Agencję Pracy są rzetelnie sprawdzane. Dlatego możesz być spokojna o swój wybór, którego dokonujesz wedle własnych preferencji. Zaraz po BEZPŁATNEJ rejestracji otrzymasz swoje nowe oferty, życzymy POWODZENIA !

Dla kogo jest serwis:

- opiekunki osób starszych

- rodziny

W łatwy sposób REJESTRUJĄC się i zakładając swój profil masz wgląd do tysięcy ofert pracy od Rodzin, które aktualnie potrzebują pracowników. Co więcej SAMA decydujesz o tym, z którą rodziną chcesz nawiązać współpracę.

Wszystko odbywa się bez POŚREDNIKÓW, którzy dodatkowo zarabiają. Dzięki serwisowi to TY zarobisz więcej za opiekę nad seniorem. Jest mnóstwo korzyści wynikających z DARMOWEJ REJESTRACJI !

 

Utworzenie konta – same korzyści

- bezpłatne przeglądanie profili rodzin

- przegląda oferty pracy i sama dokonuje wyboru

- tworzysz i konstruujesz swój własny profil osobowy, gdzie przyszli pracodawcy mogą szybko i łatwo nawiązać kontakt właśnie z TOBĄ !

- możesz przeglądać nowe artykuły pojawiające się w serwisie, dzięki którym będziesz na bieżąco z najnowszymi nowinkami tematycznymi

- możesz również korzystać z forum, gdzie może ktoś ma podobny problem lub też wątpliwość w pewnej kwestii.

 

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Rozwój demograficzny mieszkańców Niemiec to coraz większa ilość starszych mieszkańców, którzy potrzebują coraz więcej opieki, a co za tym idzie – opiekunek osób starszych.

 

Rozwój ten prowadzi do tego, że wiele starszych ludzi potrzebuje lub będzie potrzebować opiekunki osób starszych w Niemczech, pomocy w domu lub pielęgniarki do opieki.

Opieka w domu, której podejmuje się rodzina, jest często bardzo trudna.

Rodzina zajęta swoją pracą woli zatrudnić opiekunkę i zapewnić sobie spokój, aniżeli sama opiekować się starszą osobą.

 

2.Praca jako opiekunka.

Od kilku lat coraz częściej rodziny z Niemiec, a także Austrii oraz Szwajcarii, szukają swoich opiekunek w krajach, które niedawno stały się członkami Unii Europejskiej.

Praca jako opiekunka jest często jednak nie tak prosta jakby mogło się wydawać.

W zależności od chorób, którymi obciążone są osoby starsze, opieka taka może być problematyczna.

Na pewno osoby, które chcą zajmować się opieką i pracować jako opiekunka, muszą cechować się dużą cierpliwością i wyrozumiałością. Praca jako opiekunka nie jest prosta, ale z pewnością opłaca się ze względów finansowych.

 

 

  • Jakie formy pracy są możliwe?

 

W Niemczech jest możliwe i legalne kilka form pracy jako opiekunka.

 

Zatrudnienie – Jest to forma, w której pracownik zostaje zatrudniony w swoim kraju i poprzez oddelegowanie skierowany do pracy do danego kraju członkowskiego, czyli np. Niemiec.

Plusem takiej pracy jest fakt, że pracownik jest ubezpieczony, a do firmy należy zorganizowanie wszystkiego.

Minusem jest z kolei zatrudnienie często tylko na krótki okres, podstawowe wynagrodzenie jest bardzo niskie, a to prowadzi do odkładania minimalnych składek emerytalnych. Fakt ten jest jednak często ukrywany.

Wiele firm próbuje podnieść wynagrodzenie poprzez delegacje i formy, które zwolnione są z podatku, a nawet i składek emerytalnych .

Największym minusem są zatem stosunkowo niskie zarobki.


 

W Niemczech, Szwaizarii itd np. Opiekunka musi dostac 8,5 Euro na godzine. Nie otrzyma tyle moze skarzyc swa agencje.

Ostatnio jedna opiekunka wygrala proces w Szwaizarii i agencja musiala nadplacic za min. 9h pracy, czowanie, swieta ponad 14tys.Frankow.

Wiec kazda opiekunka powinna zapisywac sobie dziennie co robi,


 

Działalność gospodarcza- od dłuższego czasu istnieje legalna możliwość prowadzenia działalności gospodarczej jako opiekunka.

Ważne jest, aby osoba taka znała przepisy prawne lub współpracowała z firmą, która bardzo dobrze zna regulacje prawne.

Legalność jest możliwa tylko wtedy, gdy zostaną zachowane wszystkie wymagane przepisy.


 

Dalsze porady otrzymasz po zarejestrowaniu się.

 

Nie zapomnij podać swojego numeru telefonu komórkowego!

 

Zatrudnienie przez rodzinę- taka forma również jest możliwa. Opiekunki chcące pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech zostają zatrudnione przez rodzinę.

Rodzina musi odprowadzić wszystkie składki socjalne, które obowiązują w danym kraju.

Plusem jest pełne ubezpieczenie i emerytura w kraju, w którym pracujesz.

W razie pytań dotyczących rodziny możesz zgłosić się do nas po porady związane z zatrudnieniem .Tłumaczenie, że to nie możliwe lub trudne jest zwyczajnie wykręcaniem się.

 

Nasza firma od wielu lat załatwia takie sprawy.

 

 

2.000 Euro miesięcznie czeka właśnie na Ciebie!

Pielęgniarki zadowolone z pensji 2.000 Euro miesięcznie!

Chcesz zostać jedną z nich?

Zgłoś się do nas i wybierz rodzinę dla której chcesz pracować. Ty też możesz być cenioną pielęgniarką i zarabiać duże pieniądze!

 

Praca pielęgniarki – Niemcy

 

Plusy pracy w Niemczech?

 

Z przeprowadzonych badań wynika jednoznacznie, że wśród polskich pielęgniarek jesteśmy w czołówce podejmowania pracy poza granicami Polski – w tych statystykach przodują Niemcy jako kraj, do którego wyjeżdżają najczęściej po nowe lepsze życie.

 

W Polsce tzw. średni personel medyczny (pielęgniarki, fizykoterapeuci, masażyści, itp.) nie jest dobrze wynagradzany. Wiele osób myśli o zarobkowej emigracji. Czy otwarcie niemieckiego rynku pracy od maja br. stworzy przed nimi nowe możliwości? Czy Niemcy potrzebują polskich pielęgniarek i fizykoterapeutów? Jakie inne specjalności medyczne będą na topie?

Dobrze wiadomo, że praca jako pielęgniarka czy położna w tak rozwiniętym kraju jakim są Niemcy, niejednokrotnie wiąże się z bardzo dobrymi warunkami pracy. Często spotykamy osoby, które w samych superlatywach wypowiadają się o pracy w tym kraju. Zarówno pielęgniarki jak i położne można dodać do tego grona osób, które zadowolone są z pracy poza granicami własnego kraju.

Niemcy od dawna deklarują chęć zatrudniania przede wszystkim średniego personelu medycznego. Zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę dotyczy nie tylko publicznej opieki zdrowotnej, ale także prywatnych domów w Niemczech. Polskie pielęgniarki z dobrym niemieckim znajdują pracę od zaraz. To samo dotyczy personelu pomocniczego branży medycznej, jak na przykład fizjoterapeutów i operatorów sprzętu medycznego oraz opiekunów osób starszych. Ze względu na znaczny stopień starzenia się niemieckiego społeczeństwa dużym powodzeniem cieszą się pracownicy, którzy mają doświadczenie w geriatrii, reumatologii itp.

Wielu rodaków pracujących poza granicami w zawodach medycznych ma problem z językiem. Opanowanie chociaż podstaw niemieckiego są wymagane przez większą ilość pracodawców.

Większość przedstawicieli tych zawodów na początku będzie więc musiała podjąć pracę opiekuna osób starszych, a o lepsze propozycje będą walczyć, kiedy podszkolą się z języka i oswoją z realiami życia w Niemczech.

Warto wspomnieć, że praca związana z zawodem pielęgniarki przez naszą Portal OGŁOSZEN Profi-jobs.24 pośrednictwa pracy związana jest z zatrudnieniem przez Niemieckiego pracodawcę, a ściślej mówiąc klinikę lub szpital. W Polsce pielęgniarki mogły by liczyć na zarobki rzędu 1600-3000 tyś złotych, to w przeliczeniu na złotówki, za prace w Niemczech dostaną około 6000-10000 tyś złotych. Kolejnym z ważnych argumentów, który często dominuje wśród opinii pielęgniarek jest fakt, że w Niemczech pracują one na jeden etat i mają zapewnioną stabilność finansową z tej pracy, a w Polsce niejednokrotnie praca związana byłą z wieloma nocnymi zmianami następującymi dzień po dniu, aby tylko dorobić dodatkowy grosz.

Pielęgniarki mogą być zatrudniane w szpitalach (Krankenhäuser), ale również w gabinetach u lekarzy specjalistów (Facharztpraxen), w różnego rodzaju centrach medycznych (Gesundheitszentren), w domach spokojnej starości i zakładach opiekuńczych (Altenwohn- und Pflegeheime), czy w zakładach dla ludzi z upośledzeniem (Wohnheime).

 

Oczywiście decyzja o zatrudnieniu leży po stronie potencjalnego pracodawcy i to on musi określić wymagany poziom języka. Najczęściej wymagany jest poziom komunikatywny. Jeśli pielęgniarka jedzie z agencję pracy tymczasowej powinna zadbać o to indywidualnie i raczej nie ma co liczyć na nieodpłatne kursy w Niemczech fundowane przez pracodawców.

Z doświadczenia wiemy, że Niemcy starają się naturalizować imigrantów, w związku z tym, jako osoby pracujące w Niemczech, możemy uczestniczyć w kursach doskonalenia języka, które organizowane są przez land. Tak zwany VHS Sprachkurs trwa kilka dobrych miesięcy i - jeśli się przyłożymy - zapewnia szybki efekt.

A co z zakwaterowaniem? Czy można tu liczyć na jakąś pomoc ze strony niemieckiej?

W sprawie zakwaterowania można spróbować poprosić o pomoc pracodawcę. Z reguły jednak trzeba radzić sobie samemu. Można się również ubiegać o dopłaty do czynszu w miejscowym urzędzie miasta czyli ratuszu oraz uzyskać przydział do mieszkania socjalnego.

Jak wygląda obecnie kwestia uznawania dyplomów? Czy każda polska pielęgniarka może bez dodatkowych, formalnych wymogów, podjąć pracę w niemieckim szpitalu lub domu opieki?

 

 

W całej Unii Europejskiej obowiązuje prawo wzajemnego honorowania dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, bez względu na to w jakim kraju zostały one wydane, jeśli tylko kraj ten jest członkiem Unii Europejskiej. Niestety fakt ten nie oznacza, że wszystkie dyplomy są uznawane automatycznie i z urzędu nabywa się takie same prawa, jak obywatel Niemiec. Uznawanie dyplomów jest w Niemczech rozrzucone po różnych instytucjach, a czasem zdarza się tak, że dyplom ważny w jednym landzie, wymaga potwierdzenia swojej ważności w innym landzie. Zajmują się tym różne instytucje rządowe, pozarządowe, regionalne i branżowe. Generalną zasadą jest, że o uznaniu dyplomu decyduje instytucja odpowiedzialna w danym landzie za kształcenie w tym kierunku. W największym skrócie - wykształcenie w zawodach medycznych uznają ministerstwa zdrowia danego landu lub urząd działający na jego zlecenie, czyli najczęściej izba lekarska, izba stomatologów, izba weterynaryjna, izba aptekarska itp. W przypadku dyplomu ukończenia studiów wyższych na kierunku pielęgniarstwo z tytułem "magister pielęgniarstwa" (Master-Diplom) - taki dokument zatwierdzany jest na zasadzie potwierdzenia równoważności dyplomów. W przypadku, w którym jest to tytuł niższy - licencjat lub dyplom szkoły średniej, procedura komplikuje się, bo jeśli kurs odbyty został przed wejściem Polski do Unii, trzeba będzie dostarczyć oświadczenie, że posiadane wykształcenie spełnia wymogi UE.

Reasumując; każda polska pielęgniarka może bez dodatkowych, formalnych wymogów, podjąć pracę w niemieckim szpitalu lub domu opieki jeśli tylko zna język niemiecki i posiada (potwierdzony) dyplom potwierdzający jej kwalifikacje.

 

Pomocne słownictwo!

 

W związku z częstymi pytaniami jakie trafiają do naszej agencji odnośnie pracy w Niemczech i języka czy słownictwa potrzebnego w zawodzie pielęgniarki, wychodzimy Państwu na przeciw i pokazujemy kilka ważnych definicji czy zdań, które przydadzą się osobom, które niekoniecznie jeszcze doskonale władają językiem Niemieckim.

 

 






Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.